Maluszki w tym tygodniu miały spotkanie z warzywami. Poznały nazwy podstawowych warzyw, spróbowały jak smakują i trenowały przeliczanie.

Starszaki rozmawiały na ważny jesienią temat – WITAMINY. Poznały ich nazwy, dowiedziały się dlaczego są nam potrzebne i gdzie je możemy znaleźć. Uczyliśmy się jak dopasować strój do pogody. Zastanawialiśmy się dlaczego chorujemy i co zrobić żeby temu przeciw działać. Rozmawialiśmy o tym kto to jest lekarz, czym się zajmuje i jakiego sprzętu używa.  Na koniec zdrowego tygodnia urządziliśmy mini olimpiadę sportową 😉

W Piątek mieliśmy gościa specjalnego – nasze przedszkole odwiedził pan Michał Rutkowski – ratownik medyczny. Pokazał dzieciom na czym polega jego praca. Przedszkolaki uczyły się jak udzielić pierwszej pomocy, co zrobić jak zaatakuje ich pies, jak właściwie wykonać opatrunek.

????????????????????????????????????

Dziękujemy serdecznie !!!

Zapraszamy do galerii 😉